Мовы і лекцыі (test)

Мовы

У дужках пасля назвы прэзентацыі адзначана мова яе правядзення.

1. Албанская (бел) Аляксандр Каралёў
2. Англійская (рус) Кацярына Балаш
3. Арабская (рус) Уладзіслаў Сурмін
4. Армянская (рус) удакладняецца
5. Афрыкаанс (бел) Ганна Янкута
6. Балгарская (рус) Сяргей Самахвал
7. Беларуская (бел) удакладняецца
8. Венгерская (рус) Дар'я Румачык
9. Дацкая (рус) удакладняецца
10. Ідыш (бел) Аляксандар Астравух
11. Іспанская (бел/рус) Мікіта Моніч
12. Італьянская (рус) Кацярына Івановіч
13. Іўрыт (рус) Алена Барысевіч
14. Карэйская (рус) Ар'ян Аскары
15. Кельцкія мовы (рус) Кузьма Смірноў (СПб / Масква)
16. Кітайская (рус) Марыя Аксючыц
17. Клінгонская (рус) Кузьма Смірноў (СПб / Масква)
18. Кпеле (рус) Марыя Канашэнка (Масква)
19. Латышская і літоўская (бел) Анжаліка Дубасава
20. Лацінская (рус) Зміцер Мінкевіч
21. Мальтыйская (бел) Антон Сомін (Масква)
22. Наваха (рус) Юрый Зімін
23. Навагрэцкая (рус) Зміцер Гоман
24. Нарвежская (рус) Ганна Макарава
25. Нідэрландская (рус) Алена Канцэвіч
26. Нямецкая (рус) Міраслаў Мілаў
27. Партугальская (рус) Марыя Канашэнка (Масква)
28. Польская (бел) Любоў Падпорынава
29. Румынская/малдаўская (рус) Андрэй Пацёмкін
30. Русенорск (рус) Аляксандр Піперскі (Масква)
31. Руская мова —
ці рускія мовы? (рус)
Аляксандр Піперскі (Масква)
32. Санскрыт (бел) Ігар Кулікоў
33. Сербская (рус) Юлія Галяк
34. Сіндарын (эльфійская) (рус) Антон Руткоўскі
35. Скотс (шатландская) (рус) Кузьма Смірноў (СПб / Масква)
36. Славацкая (бел) Павел Рааго
37. Суахілі (рус) Юрый Зімін
38. Татарская (рус) Міляўша Юсупава
39. Турэцкая (рус) Людміла Моніч
40. Тыбецкая (рус) Тамара Ілюхіна (Масква)
41. Украінская удакладняецца
42. Фарсі (рус) Ар'ян Аскары
43. Фінская (рус) Вікторыя Казакова
44. Французская (рус) Марыя Ляшчынская
45. Хіндзі (рус) Алеся Макоўская
46. Чэшская (рус) Адам Фалбр (Прага)
47. Шведская (рус) удакладняецца
48. Эсперанта (рус) Ірына Ганчарова (Масква)
49. Эстонская (рус) Анастасія Гольц (Масква)
50. Японская (рус) Акіра Фурусава

Лінгвістычныя лекцыі

1. Беларускае гутарковае маўленне:
мімоза сарамлівая ці дзядоўнік учэпісты?
Таццяна Рамза
2. Беларуская мова вачыма замежніка Рубэн Бівальд (Дрэздэн)
3. Древнерусский язык: развенчание мифов Вольга Зуева
4. Какие бывают языковые реформы? Антон Сомін (Масква)
5. Очевидное и вероятное в тибетском
разговорном языке
Тамара Ілюхіна (Масква)
6. Фонетика заимствований Аляксандр Піперскі (Масква)

Лекцыі блока беларусістыкі

1. Вандроўкі ў мінулае: легенды і гісторыі старога Менску Павел Дзюсекаў
2. Вандроўкі ў мінулае: менскія некропалі Павел Дзюсекаў
3. Моўная разнастайнасць кніжнай культуры Беларусі Алесь Суша

Іншы фармат

1. Гульні з англійскай мовай (рус) Анастасія Холькіна, Кацярына
Сахарчук, Кацярына Пшэздзяк
2. Кітайская гарбатная цырымонія (рус) Уладзімер Савінаў (Масква)
3. Моўная гульня «Капялюш» на англійскай мове удакладняецца
4. Моўная гульня «Капялюш» на беларускай мове Марыя Бадзей
Пока не указано иное, содержимое этой страницы распространяется по лицензии Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License