Мовы і лекцыі

Мовы

У дужках пасля назвы прэзентацыі адзначана мова яе правядзення.

1. Адыгейская (рус) Мікіта Кузняцоў
2. Англійская (рус) Марыя Хадзінская
3. Арабская (бел/рус) Антон Сомін
4. Балгарская (бел) Сяргей Самахвал
5. Беларуская як замежная (бел) Рубэн Бівальд
6. Грузінская (рус) Торніке Берыдзе
7. Гэльская (рус) Рыма Бабінец, Кацярына Імбер,
Ганна Когцева, Вікторыя Шувалава
8. Дацкая (рус) Аляўціна Клер
9. Іспанская (рус/бел) Мікіта Моніч
10. Італьянская (рус) Міляўша Юсупава
11. Іўрыт (рус) Алена Барысевіч
12. Кантонская (бел) Зміцер Кушнароў
13. Карэйская (рус) Ар'ян Аскары
14. Кашубская (бел) Любоў Падпорынава
15. Кітайская (рус) Марыя Аксючыц
16. Кумаёні (рус) Яўгенія Рэнкоўская
17. Лацінская (рус) Зміцер Мінкевіч, Ангеліна Герус,
Алена Капліч, Крысціна Качур,
Сяргей Лунскі
18. Літоўская (рус) Ксенія Дзмітрыева
19. Мальтыйская (рус) Антон Сомін
20. Навагрэцкая (рус) Зміцер Гоман
21. Нарвежская (рус) Наталля Шчуроўская
22. Нідэрландская (рус) Надзея Чайко
23. Нямецкая (рус) Алена Жанкевіч
24. Партугальская (рус) Ганна Наркевіч
25. Персідская (рус) Ар'ян Аскары
26. Польская (бел) Любоў Падпорынава
27. Румынская/малдаўская (рус) Алена Замуліна
28. Руская мова: як устроены дыялекты? (рус) Надзея Чайко
29. Руская як замежная (рус) Людміла Моніч
30. Санскрыт (бел/рус) Наталля Уласава
31. Сербская (рус) Юлія Галяк
32. Славацкая (рус) Юлія Пагосава
33. Славенская (рус) Надзея Кахновіч
34. Старабеларуская (бел) Марыя Бадзей
35. Старажытнаруская (рус) Ірына Балабановіч
36. Татарская (рус) Міляўша Юсупава
37. Турэцкая (рус) Людміла Моніч
38. Тыбецкая (рус) Тамара Ілюхіна
39. Украінская (рус) Святаслаў Янкоўскі
40. Фінская (рус) Вікторыя Казакова
41. Французская (рус) Алена Базанава
42. Хіндзі (рус) Анастасія Буланкова
43. Чэшская (рус) Ксенія Дзмітрыева
44. Шведская (рус) Настасся Майская
45. Эсперанта (рус) Ірына Ганчарова
46. Японская (рус) Акіра Фурусава

Лінгвістычныя лекцыі

1. Аптымізацыя моўных працэсаў Арцём Федарынчык
2. Как мы друг к другу обращаемся? Антон Сомін
3. Компьютерная лингвистика: как компьютер
учится понимать тексты на естественном языке
Юлія Галяк
4. Между значением и переводом слова Міраслаў Мілоў
5. Cістэмы пісьменства Арцём Федарынчык
6. Устный перевод - битва экстрасенсов Ганна Цітова, Наталля Шчуроўская

Лекцыі блока беларусістыкі

1. Легенды і гісторыі старога Менску Павел Дзюсекаў
2. Менскія некропалі Павел Дзюсекаў
3. Менск на старых фотаздымках Павел Дзюсекаў
4. Светская культура и развлечения в Несвиже XVIII века Вольга Клёцкіна

Іншы фармат

1. Польскі размоўны клуб Любоў Падпорынава
2. Моўная гульня «Капялюш» на англійскай мове Улляна Сцепаноўская, Надзея Чайко
3. Лінгвістычныя задачы Арцём Федарынчык
4. Ханг: музыка космасу (рус) Іван Крыванос
Пока не указано иное, содержимое этой страницы распространяется по лицензии Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License